Pomiary chropowatości i powierzchni

Przyrządy do pomiaru chropowatości są niezbędne we wszelkich procesach produkcyjnych gdzie istotne jest uzyskanie, oprócz innych parametrów geometrycznych, również warstwy wierzchniej (powierzchni) spełniającej określone przez konstruktora wymagania.

Oferujemy proste chropowatościomierze przenośne umożliwiające szybki pomiar podstawowych parametrów chropowatości takich jak Ra, Rz, również bezpośrednio na obrabiarce np. w trakcie obróbki detalu. Jednocześnie takie przyrządy możemy instalować na statywach tworząc mini-stanowiska pomiarowe. Oferowane przez nas przyrządy umożliwiają pomiar metoda ze ślizgaczem i bez ślizgacza. Chropowatościomierze przenośne można wykorzystać np. w procesie obróbki silników spalinowych.

Mitutoyo SJ-210 (nr kat. 178-560-11D)
Mahr PS10 (nr kat. 6910230)
Insize ISR-C300

Druga grupa oferowanych przez nas chropowatościomierzy to bardziej zaawansowane systemy dla laboratorium, stacjonarne, wspomagane oprogramowaniem do obliczeń i analizy umożliwiające pomiar szeregu parametrów chropowatości, falistości jak również często i konturu.

Mahr M 400

Dobór właściwego chropowatościomierza wymaga uwzględnienia wielu istotnych wymagań, dlatego chętnie pomagamy w doborze właściwego przyrządu. Stosownie do potrzeb uruchamiamy dostarczone przyrządy, szkolimy użytkowników w zakresie obsługi przyrządu, a również w zakresie wiedzy o teorii i praktyce pomiarów chropowatości.

Jeśli masz pytania lub chcesz otrzymać ofertę, skontaktuj się z nami.